Įstatę naujus langus dažnai susiduriame su tokiais veiksniais, kaip langų rasojimas, atsirandantys pelėsiai, padidėjusi oro drėgmė. Dauguma žmonių 50% - 70% paros laiko praleidžia namuose.
Per parą žmogus įkvepia ir per savo kvėpavimo takus perfiltruoja apie 24m3 oro.
Vidutiniškai per parą žmogus išskiria 0,96 – 1,48l vandens garų. Nemaža drėgmės dalis susidaro dėl žmogaus veiklos: skalbimo, prausimosi, valgio gaminimo, prakaitavimo ir kt.
Kaip atsikratyti drėgmės pertekliaus? Vėdinant šiltas ir drėgnas oras išeina išorėn, į patalpą įeina šviežias, šaltas ir sausas oras. Vėdinimas – tai oro kaita, susijusi su neišvengiamu šilumos praradimu. Šis šilumos praradimas gali būti sumažintas iki minimumo, pavyzdžiui, trumpo vėdinimo metu esant pilnai atidarytiems langams. Žiemą per kelias vėdinimo minutes kambarys prisipildo šviežio oro patiriant tik nereikšmingą atšalimą.
Vėdinimo principas: jei oras negali pritekėti, jis ir neišteka, ir atvirkščiai - jei oras neišteka, tai ir nepriteka.
Hermetiški langai užsidaro labai sandariai, todėl daugiau neegzistuoja taip vadinamos ventiliacijos per plyšius. Atsisakius dujinių kolonėlių vonioje ir dūmtraukių virtuvėje, kamine ar ventiliacinėse angose nebeliko traukos, t.y. dingo dar viena priverstinė ventiliavimo galimybė. Vienintelis šių poblemų sprendimas – dažnas vėdinimas!
Visos teisės yra griežtai saugomos © 2016. Languremontopaslaugos.lt.